Bir varmış bir yokmuş…

Bu blog yayınının amacı, ister mesai sonrası, ister bir Pazar günü ya da vakit ayırdığım herhangi bir zamanda uğraştığım, çeşitli hobilerden bir demet sunmaktır. Genel olarak “kendin yap” terimi ile ifade edilen bir dünyaya açılır. Fikir yürütme ve sorgulama amacı ile ele alınan konular da bulunmaktadır.

Konu olarak el işi ve becerisinin yanında illüstrasyon tarzında çizimler de bulunur. Hayali ya da gerçek, fikirler ve bakışlar içeren yazılar da serpiştirilmiştir. Yani tamamı ile keyfi yayınlanan ve okuyanın keyif almasının istendiği bir bütündür. Bazı yazılarda bakış açısı bir hayli gerçek dışı olabilir. Bazılarında ise sadece el marifeti vardır.

Her gün uğraşmak zorunda olduğumuz bir çok meşguliyetimiz olduğu fikrinden yola çıkılmıştır. Bunların bazılarının da istemediğimiz şeyler olduğu kabul edilir. Hatırlatılmak istenen; 5 duyu organımızın arkasındaki benliğimiz için, mükemmel olan hiçbir şeyin olmadığıdır. Bu sebeple, eğer amaç keyifli yaş almaksa, “hayal kurma” bir erdem olarak kabul edilir.

İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez.
Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupery


İletişim:

keyif@keyifalsan.com